19 Листопада, 18:00 • Подiя

Розповідь куратора про проєкт “Життя в раю”

Лекція

У кожного народного художника своя історія про творчість, народжену чи то особистим потрясінням, чи то замилуванням світом, чи то непереборним бажанням власноруч прикрашати довкілля. «Життя в раю» — виставка, присвячена Поліні Райко та Галині Власюк, які увічнили себе в наївному народному мистецтві. Вільні від правил, вони творили довершені світи, доторкнутись до них можна у Віртуальному музеї.

У фокусі виставки – дві долі – різні, але про одне – про мистецтво. Про Райко, яка, коли їй було 70 років, купувала на пенсію фарби, щільно зачиняла вікна, щоб ніхто не зазирав, і, співаючи, творила новий світ. Він про життя і те, що після життя. Про істот, яких не побачиш в реальному світі, але які з’являються уві сні. Художниця намалювала космос, що й нині береже мистецтво від мирської метушні.

Про Галину Власюк із села Лумля на Житомирщині, яка свій дім зробила садом вишитих квітів. Рушники, скатертини, серветки й подушки — у кожному кутку її оселі розквітає новий букет. «Я беруся за це так, наче я молода», — каже майстриня. Вона вишиває щодня, попри стомлені голкою і ниткою руки. Пані Галина живе у творчості, у гармонії власного світу, де панує щирість, краса та любов.

Історії мисткинь та кураторський задум виставки “Життя в раю” розповідатиме Петро Гончар.

Онлайн
Учасники:
Петро Гончар
Куратор музейного блоку «Життя в раю», учасник культурологічної розвідки; художник, музеєзнавець, генеральний директор НЦНК «Музей Івана Гончара», дослідник та куратор проєктів традиційного наївного мистецтва.