Куратор

ПАВЛО ГУДІМОВ

ПАВЛО ГУДІМОВ

Куратор виставки «Новий Наїв».

Засновник та куратор арт-центру «Я Галерея» у Києві та Львові, а також архітектурної майстерні «Я Дизайн», архітектор та дизайнер, музикант, видавець, колекціонер мистецтва. Народився 1973 року у Львові. Живе та працює у Києві та Львові. Закінчив відділення ландшафтної архітектури Львівського лісотехнічного університету.

У 1994–2005 роках — один із засновників та учасників гурту «Океан Ельзи». 2002 року відкрив архітектурну майстерню та шоу-рум «Я Дизайн», в якому відбувалися виставки дизайну та сучасного мистецтва. 2005-го створив гурт «Гудімов». 2007-го заснував культурний холдинг «Гудімов Арт Проект», до якого входять арт-центр «Я Галерея», архітектурна майстерня «Я Дизайн», видавництво мистецької літератури «Артбук».

Кураторська діяльність Павла Гудімова зосереджена у роботі арт-центру «Я Галерея» у Києві та Львові. Її основною метою є послідовна підтримка, розвиток і популяризація сучасного мистецтва у форматі виставок, лекторіїв та зустрічей з художниками, а також онлайн-проєктів. Серію онлайн-розмов з Павлом Гудімовим #яколекціонер можна переглянути на YouTube-каналі арт-центру.

Окрім того, за кураторства Гудімова в Україні було реалізовано такі масштабні культурні проєкти: «Тіні забутих предків. Виставка» (Мистецький Арсенал, Київ; Палац мистецтв, Львів, 2016), «Проект Енеїда» (Національний художній музей України, Київ, 2017), «Замок Свірж: Генеза» (Замок Свірж, 2018), «Metropolis. Минулі утопії майбутнього» (Мистецький Арсенал, 2018; Центр архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа», Львів, 2018), «Ангели. Виставка» (Львівська Національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького, Львів, 2019),  «Лабіринти ЛКСФ» (Центр архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа», Львів, 2020).

Саме Павло Гудімов відкрив українській аудиторії феномен «Нового Наїву» — сучасного й актуального аматорського мистецтва. Роботи його представників — Дмитра Кузовкіна, Олександра Луценко-Бабана, Vado, Ірини Гаршиної, Дмитра Молдованова — були представлені у виставкових проєктах «Новий Наїв» (арт-центр «Я Галерея», Київ, 2010) та «Новий Наїв. Серпень» (арт-центр «Я Галерея», Київ, 2010). В арт-центрі проходять персональні виставки Дмитра Молдованова, Божени Чагарової та Олександра Ляпіна.