Куратор

ОЛЕКСАНДР ЛЯПІН

ОЛЕКСАНДР ЛЯПІН

Куратор виставки «Вільні», учасник культурологічної розвідки.

Головний редактор редакції фотовідеоінформації агентства «Укрінформ», член Національної спілки фотохудожників України, художник-наївіст та дослідник міського наїву.

 У 1980-х був фоторепортером в агентстві «GP», десять років працював головним редактором газети «Вечірні Вісті», кілька років очолював фотопресагентство «PHL фотолента», був головним редактором сайту Foto.ua. Викладає фотографію за власною методикою, спрямованою передусім на формування особистості художника, його звільнення від стереотипів та створення унікального продукту. Про свою «визначену з дитинства» кар’єру пише: «Батько дав мені фотоапарат «Смена» із зарядженою плівкою, бо сам я не вмів це зробити (зарядити фотоапарат плівкою) і олівці. Я сфотографував й намалював того сторожа. Йому дуже сподобалось. І він влаштував у себе в будці мою першу виставку. Мені тоді було два роки».

До творчості Олександр Ляпін звернувся як до терапевтичної практики. Малює понад 10 років. Бере участь у групових виставках, зокрема присвячених актуальному наївному мистецтву. Автор персональних артпроєктів у галереях України.

Як куратор Олександр Ляпін провів понад 10 фотовиставок, зокрема міжнародних, а також виставковий артпроєкт «Діти Доктора Франкенштейна» в арт-центрі «Я Галерея» (2018).

Саме завдяки ініціативі Олександра Ляпіна з дослідження молодого аматорського мистецтва України, розпочалась ідея Фестивалю наївного мистецтва.