Куратори

АТЕЛЬЄНОРМАЛЬНО

АТЕЛЬЄНОРМАЛЬНО

Куратори виставки «Це чудовий вибір! Це чудовий вибір!»

Незалежна творча студія, об’єднання художниць і художників із та без синдрому Дауна.

Студію заснували Станіслав Туріна, Катерина Лібкінд, Валерія Тарасенко та Олена Васик восени 2018 року, продовживши займатись з людьми з синдромом Дауна після воркшопів в Гете Інституті, спільно з Тачдаун 21 та Охренкусс Бонн.

Першою виставкою за участі художників ательєнормально того ж року в мистецькому центрі «Ізоляція» став проєкт «Що важливо». У ньому взяли участь відомі художники з України, Німеччини та Швейцарії.

За два роки художники та художниці ательєнормально стали учасниками та учасницями багатьох  виставок, кінопоказів, авторами  та авторками  проєктів і публікацій. Їх роботи були показані у Києві, Одесі, Кельні, Харкові, Ужгороді, Львові, Мукачеві та Кмитові.

Художники ательєнормально Євген Голубєнцев, Валентин Радченко, Анна Сапон, Анна Літвінова, Олександр Стешенко, Анастасія Сергійко, Данило Горпенченко, Артем Ібадулаєв та Володимир Воронков.  За асистенції та участі художників та художниць, асистентів та асистенток Риби Вернер, Каті Лібкінд, Валерії Тарасенко, Тимура Ткаченка, Олени Васик, Тасі Шпіль та Станіслава Туріни.

У 2020 році Валентин Радченко, Євген Голубєнцев та Анна Сапон працюють в онлайн резиденції  спільно з ательє КАТ18 (Кельн).

Студія не лише відкрила художникам-початківцям можливість для вдумливої роботи. Вона також стала дуже важливим етапом для педагогів, які переглянули власну практику в діалозі з новими колегами.

Тепер, завдяки Гете Інституту в Україні, одразу у двох містах  — в Києві та Одесі  — триває робота над відкриттям майстерні для професійних художників з синдромом Дауна і не лише.

Твори художників ательєнормально зберігаються в приватних колекціях України та Німеччини.