Кураторка

АЛІСА ЛОЖКІНА

АЛІСА ЛОЖКІНА

Кураторка конференції.

Провідна українська кураторка та арткритикиня. Працює в галузі сучасного образотворчого мистецтва з 2002 року — як кураторка, журналістка, авторка тематичних текстів та розвідок. У 2010 році очолила провідне українське мистецьке видання – журнал «ART UKRAINE», головною редакторкою якого була до листопада 2016-го. У 2013-2016 роках була заступницею генерального директора з музейної та виставкової діяльності Мистецького Арсеналу, згодом співпрацювала з інституцією як кураторка. Керувала великими міжнародними та вітчизняними мистецькими проєктами, писала до українських та міжнародних профільних медіа.

2018-го виступила головою кураторської групи першої масштабної презентації сучасного українського мистецтва останніх трьох десятиліть у Музеї Людвіга (Будапешт, Угорщина). Організований там проєкт «Перманентна революція» спричинив широкий суспільний резонанс. Наприкінці 2018-го його було номіновано на престижну американську премію в галузі музейних виставок Global Fine Art Awards. З 2014 року разом із міжнародним куратором та істориком мистецтва Костянтином Акіншею Аліса Ложкіна працює над низкою ініціатив, спрямованих на популяризацію сучасного українського мистецтва в Європі. Остання виставка кураторського тандему — «Between Fire and Fire. Ukrainian Art Now» (галерея  «Semperdepot», Відень, жовтень 2019).

Сьогодні Аліса здобуває ступінь докторки філософії на програмі «Історія» у Центрально-Європейському університеті. До кола її зацікавлень належить неконвенційне мистецтво, що створюють аматори.

29 Вересень,
18:10
Аутсайдерські практики в Україні і світі (Частина 1)
Конференція
30 Вересень,
17:00
Аутсайдерські практики в Україні і світі (Частина 2)

Наїв у світі вже давно став повноправною частиною мистецького процесу. Створюються музеї, проводяться виставки, дослідження й аукціони. В Україні наївне мистецтво лише починає набувати своєї ваги в контексті актуальної культури. Які перспективи та обличчя в українського наїву та як складалася доля аматорського мистецтва, у другій частині фокусної теми конференції.

Конференція
01 Жовтень,
17:00
Аутсайдерські практики в Україні і світі (Частина 3)

Де шукати наївне мистецтво? У містах чи селах, на картинах чи у вишивках? Хто такі наївні художники та що про них знаємо ми? А чи знали про них їхні сучасники і чи пам’ятатимуть про їхній талант онуки? Дослідники традиційного й сучасного наївного мистецтва діляться досвідом знайомства з наївом.

Конференція
28 Вересень,
17:00
Дефініції
Конференція
30 Вересень,
18:50
Коли кордони втрачають сенс. Мистецтво людей з особливостями розвитку

Митців-аматорів часто вважають диваками. Образи, які вони створюють, ні на що не схожі, а ідеї, які намагаються ними передати — оригінальніші за «вічні істини». Мистецтво — це найкраща мова для тих, хто часто залишається непочутим у суспільстві. Про її універсальність та неповторність розповідатимуть дослідники українського мистецтва аутсайдерів.

Конференція
28 Вересень,
19:30
Наївне мистецтво і авангард
Конференція
29 Вересень,
17:00
Українське народне мистецтво і політичний проєкт радянської влади
Конференція